Як поводитись під час інформаційної війни навчали черкаських журналістів

Восьмого квітня 2016 року в Черкаському державному технологічному університеті відбувся семінар-практикум для Черкаських журналістів, викладачів та студентів вишу. Учасники семінару мали можливість поспілкуватися з відомими українськими науковцями та письменниками. За словами організаторів заходу такі семінари уже були проведені у Одесі, Миколаєві, Харкові, Рівному та інших містах України. Його основна мета – не лише дати журналістам певні знання і практичні навички, а й навчити використовувати їх під час повсякденної діяльності.1У вступному слові до учасників семінару виконуючий обов’язки ректора Черкаського державного технологічного університету, професор, Сергій Назаренко розповів, що практично кожен магістр, підготовлений в ЧДТУ – початковий журналіст. Утім, аби досягнути у будь-якій сфері позитивних результатів, потрібно постійно удосконалюватися, зазначив Сергій Анатолійович. Особливо цінною для нинішніх і майбутніх медійників став виступ доцента кафедри журналістики Ужгородського національного університету, кандидата філологічних наук Володимира Тарасюка. Під час майстер-класу «Інформаційна операція, як складова інформаційної війни» науковець звернув увагу на те, що в нинішніх умовахпропагандистські ЗМІ мають серйозну перевагу – вони можуть вигадувати різні нісенітниці, провокаційні чи абсурдні речі і не обмежені правдою. А українська журналістика має проводити інформаційні операції переважно наступального характеру і лише правдою можна добитись перемоги над дезінформацією, підкреслив Володимир Тарасюк.

Про зв’язок журналістики та дипломатії присутнім розповів Ігор Жалоба, професор кафедри дипломатичної та консульської роботи дипломатичної академії України при МЗС України. Не перевищувати повноважень, зважувати кожне слово, добре володіти пером, – ось основні постулати якими керується дипломатія не одне століття, повідомив Ігор Жалоба. Вони як найкраще стосуються журналістів. Майстер-клас про “Системний аналіз у журналістиці” для учасників заходу провів Олег Романчук, український письменник, журналіст, засновник журналу “Універсум”, член світової організації преси (Брюсель). Він зазначив, що перш ніж подати важливу інформацію, журналіст повинен перевірити її достовірність щонайменше у двох, а краще трьох джерелах. У пошуку і узагальнені інформації медійник повинен використовувати системний аналіз і в жодному випадку не подавати неперевірену інформацію. Якщо ж її перевірити не вдається, то при подачі тих чи інших фактів, потрібно звернути на це увагу.

Організатори семінару подякували Сергію Назаренку за гостинність та відзначили високий рівень підготовки студентів університету. Додамо, що семінар-практикум у ЧДТУ провели в рамках проекту «Підтримка журналістської освіти в Україні» за підтримки «Фонду розвитку ЗМІ» Посольства США в Україні.

Проект здійснюється за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Галерея зображень

2

 

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Схоже ...