Хочуть змусити мобільних абонентів реєструватися

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України (Держспецзв’язок) розробила законопроект про обов’язкову реєстрацію абонентів мобільного зв’язку.

Відомство пропонує зберегти за клієнтами стільникових операторів право укладати договір у письмовій або будь-який інший формі. Але збирається при цьому зобов’язати телеком-компанії збирати персональні дані всіх без винятку користувачів. Законопроект з’явився на сайті Держспецзв’язку 19 липня. Крім цього, Держспецзв’язку в цьому ж документі пропонує відродити практику ведення бази унікальних ідентифікаторів IMEI-кодів.

1
У пояснювальній записці до законопроекту відомство зазначає, що відсутність системи реєстрації абонентів та унікальних кодів мобільних пристроїв ускладнює проведення заходів з нацбезпеки “в умовах кібернетичних загроз”.

Також у пояснювальній записці зазначено, що “уваги вимагає ситуація з використанням різноманітного кінцевого обладнання (айфони, айпади, комунікатори, смартфони, мобільні телефони і т.і.і) на тлі зростаючого спектра надання послуг на базі телекомунікацій, оскільке неконтрольована кількість кінцевого обладнання в обороті сприяє поширенню “мобільного шахрайства та інших кібернетичних злочинів”.

За задумом Держспецзв’язку, у інших відомств з моменту прийняття закону буде тільки три місяці на адаптацію своїх нормативних актів. Національна комісія з питань регулювання зв’язку 8 серпня на черговому засіданні схвалила законопроект Держспецзв’язку, але зі значними зауваженнями.

Зокрема, регулятор пропонує збільшити перехідний період і розтягнути його на півроку. За цей час абоненти, які зараз отримують послуги анонімно, повинні будуть надати свої особисті дані операторам.

Джерело: ЛІГА

Схоже ...