WikiLeaks визнали ЗМІ

Британський трибунал з інформаційних питань визнав організацію WikiLeaks, яка публікувала секретну інформацію з анонімних джерел або в результаті витоків, очолювану австралійським журналістом Джуліаном Ассанжем, засобом масової інформації.

0

“WikiLeaks – це медіаорганізаціям, що публікує і коментує цензуровані або службові офіційні матеріали, пов’язані з війнами, стеженням або корупцією, витік яких відбувається у найрізноманітніших обставинах”, – цитує The Guardian рішення трибуналу. На думку газети, таке рішення посприяє відмові у видачі Ассанжа владі США з посиланням на свободу преси.

Нагадаємо, з 2012 року засновник WikiLeaks перебуває в посольстві Еквадору в Лондоні, після того як ця країна надала йому дипломатичне притулок. Його Ассанж попросив, щоб уникнути екстрадиції до Швеції, яка хотіла його заарештувати у зв’язку зі звинуваченнями в сексуальних домаганнях і зґвалтуванні. Висунуті звинувачення він називав політично мотивованими. Головним побоюванням засновника WikiLeaks було те, що Швеція депортує його в США, де йому загрожує до 35 років в’язниці або смертна кара за публікацію секретних документів Держдепартаменту.

У травні цього року шведська прокуратура вирішила припинити розслідування у справі про зґвалтування і зняти ордер на арешт Ассанджа, який був чинний у Європі останні сім років.

Джерело: Телекртика

Схоже ...