У Краматорську для переселенців хочуть відкрити соціальну пральню

Громадські активісти та волонтери Краматорська (Донецька область) мають намір впровадити в місті проект «Соціальна пральня». Оскільки проект – достатньо затратний, то важко на нього знайти інвестора. Міжнародні благодійні організації також не надто активно поспішають його фінансувати.social laundry

Про це в ексклюзивному інтерв’ю «Центру підтримки журналістів» повідомив радник з питань внутрішньо переміщених осіб Міністра соціальної політики України Олександр Ворошков.

«Ідея полягає в тому, щоб орендувати приміщення. Туди потрібно закупити 10 пральних машин, з яких 4 – повинні бути значно більші, щоб там можна було прати великі речі. Важливо, щоправда, щоб це було не тільки для переселенців, але й для краматорчан. Щоб людина могла туди прийти і за достатньо невелику суму грошей випрати собі речі», – розповів Ворошков.

Він також роз’яснив у чому полягає соціальність проекту.

«По-перше, це прогалина в міській соціальній інфраструктурі. По-друге, там мали б працювати самі переселенці. Тобто мова йде про створення кількох робочих місць. По-третє, прибуток повинен спрямовуватися на розвиток соціальної допомоги», – пояснив радник Міністра.

«Є в нас така велика ідея, але поки що жодна із міжнародних організацій нас не підтримала. Розповідали про цю ідею відразу кільком міжнародним інституціям, але поки що всі вивчають, придивляються. Будемо раді, якщо хтось таки відгукнеться і реалізує такий потрібний соціальний проект», – резюмував Олександр Ворошков.

Проект отримав фінансування від Агентства ООН у справах біженців, у рамках Програми малих грантів, яка впроваджується Данською радою у справах біженців.

Зміст цієї статті є виключно відповідальністю ГО «Центр підтримки журналістів» та не може використовуватися, щоб відобразити точку зору УВКБ ООН та Данської ради у справах біженців.

Схоже ...