Радник Міністра про «портрет переселенця»

Радник з питань внутрішньо переміщених осіб Міністра соціальної політики України Олександр Ворошков зробив опис так званого «портрету переселенця» Краматорська.voroshkovЗа його словами, 60% вимушених переселенців – це жінки. Хоча, їх кількість може бути і більшою.

«Це або літні жінки, або жінки з дітьми. Серед них ¾ – пенсіонери, а решта – мами та їх діти. Інша частина – це працездатні люди, які мають роботу, підробітки. Більше половини переселенців – це люди з вищою освітою. Тобто в них достатньо високий освітній та культурний рівні. Але, разом з тим, зустрічаються і маргінальні особи», – розповідає Ворошков.

Як він інформує, інші – люди з достатньо хорошим рівнем життя, культурними звичками, традиціями.

«Відтепер, на жаль, вони мають деяке пониження у рівні життя. Для них це болісно, бо вони вже не мають таких достатків. Третина переселенців ми маємо із Донецька, а ще третину – з Горлівки. А Краматорськ – бідніше місто, аніж їхні. Тут нижчі зарплати», – ділиться радник Міністра.

Він додає, що нещодавно в рамках одного із опитувань переселенців, волонтери з’ясували, що однією з проблем для осіб, які мали раніше вищі рівні достатку, є відсутність можливості випрати речі у пральній машині.

«В їхньому орендованому житлі пральних машин нема. Так само, як і нема можливості випрати речі десь в місті. Це для них певна проблема», – зазначає Олександр Ворошков.

Радник міністра також розповів і про зайнятість переселенців.

«Частина людей працює. Працездатних людей – третина і більше. Можливо, у них не престижна робота і не відповідає кваліфікації, але це конкретна можливість заробляти. Є люди, які отримують гуманітарну допомогу і це також допомагає прожити їм та їх сім’ям», – резюмував Ворошков.

Проект отримав фінансування від Агентства ООН у справах біженців, у рамках Програми малих грантів, яка впроваджується Данською радою у справах біженців.

Зміст цієї статті є виключно відповідальністю ГО «Центр підтримки журналістів» та не може використовуватися, щоб відобразити точку зору УВКБ ООН та Данської ради у справах біженців.

Схоже ...