Президент підписав закон, що дозволяє Міноборони створювати друковані ЗМІ під час проведення АТО

12 червня Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України (щодо створення друкованих засобів масової інформації Міністерством оборони України та військово-цивільними адміністраціями на час проведення антитерористичної операції)». Про це свідчить статус «повернуто з підписом від президента» у картці законопроекту № 5008 на сайті Верховної Ради України.

0

Нагадаємо, 18 травня 226 народних депутатів проголосували за ухвалення законопроекту в другому читанні та в цілому. Тоді законопроект було ухвалено в редакції, підготовленій Комітетом з питань свободи слова та інформаційної політики з урахуванням внесеної з голосу поправки народного депутата Олексія Рябчина («Батьківщина») і співавторки законопроекту Вікторії Сюмар («Народний фронт») про виключення з цього закону слів про військово-цивільні адміністрації.

В ухваленій редакції закон передбачає надати Міністерству оборони України на час проведення АТО право на створення друкованого ЗМІ, яке фінансуватиметься за кошти державного бюджету. При цьому до складу редколегії цього видання повинні входити представник Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, пропорційно прес-офіцери прес-центру штабу АТО, журналісти, які працюють у районі проведення АТО і висвітлюють військову тематику, а також представники громадських об’єднань та асоціацій.
Інформація, розміщена в цьому виданні, повинна відповідати дійсності, бути перевіреною та неупередженою, а реклама програм політичних партій, виборчих блоків, діяльності їх керівників і членів, що має агітаційний характер, забороняється. Після завершення АТО це ЗМІ підлягатиме реформуванню протягом трьох місяців відповідно до закону «Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ».
Джерело: Детектор медіа

Схоже ...