Олександр Ткаченко: Від заборони російського контенту українські телекомпанії тільки виграють

Українські телеканали давно вже мали розпочати виробництво власного контенту, але вони продовжують купувати російські серіали. Законопроект №1317, який забороняє розповсюдження в Україні фільмів російського виробництва, має спонукати наших телеменеджерів виробляти свій продукт, переконаний гендиректор «1+1 медіа» Олександр Ткаченко. Дивіться продовження його дискусії із Зурабом Аласанією щодо культури та пропаганди.

«Бюджет Держкіно два роки тому був 50 мільйонів гривень. Тоді ж українські канали інвестували в російську телеіндустрію приблизно 250-300 млн доларів. За ці гроші було цілком реально розпочати власне виробництво», – розповідає Олександр Ткаченко.

Водночас гендиректор «1+1 медіа» звертає увагу на те, що нині закон№1317, який забороняє розповсюдження в Україні фільмів російського виробництва, а також фільмів, що пропагують правоохоронні органи, збройні сили, інші військові чи силові формування РФ, у «підвішеному стані». Поправка Олега Ляшка призвела до того, що підписання закону Президентом опинилося під питанням.

Зі свого боку Зураб Аласанія наголошує, що Суспільний мовник «не потягне» виробництво серіалів, адже лише одна серія на сьогоднішній день коштує 40 тисяч доларів.

«Якщо Олександр має величезний холдинг та може про це думати, то ми – ні. Він пропонує долучитися до створення, але я не можу нічим бути йому корисним. Щоб з тобою ділилися контентом, треба хоч якось брати участь в його виробництві, а я не можу», – зізнається гендиректор НТКУ.

Нагадаємо, дискусія щодо створення і розвитку суспільного мовлення в Україні відбулася у рамках проекту «Культура vs пропаганда», що впроваджує простір Fedoriv Hub. В основі проекту – серія розмов, де учасники обговорюють одну з тем: література, мистецтво, історія, кіно, освіта тощо. Модерувала дискусію виконавчий директор ГО “Телекритика”Діана Дуцик.

Посилання

Схоже ...