НЕК кричала першою

“НЕК чи не першою підняла крик, що антиукраїнська інформаційна війна стукає у двері”,- заявив Василь Костицький під час вчорашніх слухань щодо держнагляду у сфері захисту суспільної моралі. За крок до остаточної ліквідації Нацкоммору її очільник намагається надати якомога більше аргументів на користь подальшої роботи цього держоргану.

“Наші круглі столи, які почалися чи не в травні 2014 року, а то й раніше, дали нам змогу визначити особливості, етапи і тенденції антиукраїнської інформаційної війни. Ми попереджали керівництво держави про загрози, але реакції на наші доповідні не було”,- сказав Василь Костицький вчора під час комітетських слухань, присвячених новій редакції закону про захист суспільної моралі.

За цим документом держава ліквідує Національну експертну комісію, а функції контролю і покарання передає суспільству та іншим держорганам. Утім, сам голова комісії не здається і сипле аргументами на користь очолюваного ним органу. Під час обговорення він заявив, що НЕК активно боролася із проявами сепаратизма, хоча й не виносила цю «боротьбу» на широкий загал.

Чималу підтримку НЕК зберегла серед представників Ради Церков. Євстратій (Зоря), голова Інформаційного управління Київської Патріархії, не схвалює, що голосування у ВР за закон про захист суспільної моралі було проведено без урахування думки церковних представників. А його колега із греко-католицької церкви Олекса Петрів взагалі закликав авторку закону Ольгу Червакову тимчасово відкликати документ.

“Це абсолютно ненормально и аморально, якщо держава бере на себе роль морального авторитета. Демократія і регулювання моралі як усталених норм поведінки у суспільстві несумісні”, – опонував як Костицькому, так і представникам Ради Церков президент Української академії преси Валерій Іванов.

“RIP, Національна комісія з питань моралі. І більше думати не треба про це. Треба думати про інше”,- резюмувала свої враження від дискусії журналістка “Громадського радіо” Наталя Соколенко.

Посилання

Схоже ...